O nas

Odkryj suplementację w stylu slow.

Marka Elementa Mundi powstała jako przestrzeń do tworzenia wspólnych doświadczeń i rozmów o zdrowiu oraz samopoczuciu. Chcemy inspirować i zachęcać do troszczenia się o siebie na co dzień, z głową, korzystając z tego, co daje nam natura. Tynktury, które opracowałyśmy pomagają to osiągnąć. To naturalne suplementy, które uczą systematyczności, stając się zdrowotnym rytuałem. Przyjemną rutyną, która krok po kroku oddziałuje na nasze ciało i umysł.

Suplementacja to dla nas nie tylko
wyraz troski o zdrowie, lecz także
codzienna praktyka w służbie
dobrego samopoczucia.

Tynktura nr 1
Filozofia

Nasze witalne preparaty powstają w duchu slow, w uważnym ekologicznym procesie, który ma na celu wydobycie najwyższej mocy z ziół, czyli leczniczych roślin. Cztery dedykowane różnym potrzebom tynktury, poza dobroczynnym wpływem na zdrowie, dostarczają również przyjemności i wytchnienia w momentach przepracowania oraz oddalenia od siebie. Bo dla dobrego samopoczucia trzeba zadbać zarówno o ciało, jak i umysł.

W trosce o człowieka i planetę

W Elementa Mundi stawiamy na etyczną produkcję i dbałość o środowisko. Wszystkie nasze zioła posiadają certyfikat rolnictwa ekologicznego, są pozyskiwane z ekologicznych plantacji, w większości od lokalnych rolników z Polski Wschodniej. Opakowania, z których korzystamy mogą być poddane recyklingowi i ponownie wykorzystane do innych celów. Proces produkcji jest od początku do końca wykonywany ręcznie, a zużycie tworzyw sztucznych oraz energii ograniczone do minimum.

Codzienne rytuały to fundament naszego zdrowia – nie tylko fizycznego.

Nasza misja jest z założenia prosta, i jednocześnie złożona.  Według nas małe działania, które podejmujesz na co dzień, mają znaczenie, bardziej niż te, na które decydujesz się raz na jakiś czas. Łatwiej zadbasz o zdrowie i samopoczucie, gdy robisz to z uważnością i  z przyjemnością.

NASZE RECEPTURY

Prosty skład z natury

Aptekarska jakość

Sensoryka

Tynktury powstają z najwyższej jakości ziół, przypraw, olejków eterycznych i adaptogenów. Nie zawierają toksycznych konserwantów, dodatków aromatów i substancji słodzących. Skoncentrowana moc dawki jednego kroplomierza odpowiada sile 8 naparów z ziół.

Receptury tworzone są pod okiem farmaceutki i profesora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Łączymy sztukę dawnego ziołolecznictwa, współczesną naukę, aptekarską precyzję oraz holistyczne podejście w trosce o zdrowie. Pracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi klinicznie składniki.

Codzienne dbanie o zdrowie nie powinno być nudnym obowiązkiem, lecz przyjemnością. Dlatego zadbaliśmy nie tylko o skuteczność działania naszych tynktur, ale też o doznania sensoryczne. Łatwiej jest zadbać o zdrowie, gdy robi się to z entuzjazmem.  

Nasze receptury nie zawierają toksycznych konserwantów, dodatków, aromatów i substancji słodzących. Używamy farmaceutycznego szkła i opakowania nadające się do recyclingu. Proces produkcji jest od początku do końca jest wykonywany ręcznie a zużycie tworzyw sztucznych oraz energii ograniczone jest do minimum.

W Elementa Mundi łączymy naukę i naturalne składniki, aby dostarczać skuteczne, a jednocześnie delikatne rozwiązania. Oznacza to pracę ze sprawdzonymi klinicznie składnikami, a także najlepszymi praktykami zielarskimi według sztuki farmacji galenowej i Farmakopei.

Receptury tak skomponowane, by zapewnić  skuteczność działań, ale także by zadbać o doznania sensoryczne. Odpowiednio dobrane bodźce i stymulacja sensoryczna wpływają na stan psychiczny. Stymulacja sensoryczna jest ważna dla ogólnego samopoczucia emocjonalnego.

Chcesz podzielić się swoim doświadczeniem, jak włączyłaś/eś tynktury do codziennej rutyny? Odkryj z nami naturalne elementy zdrowia i welbeing’u