Nasza misja

Moja mama, współzałożycielka marki, jest magistrem farmacji. Jak na kogoś, kto prowadzi własną aptekę od prawie trzech dekad, zawsze byłam zaskoczona tym, jak bardzo niechętnie i ostrożnie przyjmuje różne suplementy, leki i witaminy. Zamiast łykać tabletkę na ból głowy, zawsze wolała po prostu poczekać, aż ból sam minie.  Zamiast pastylek na odporność przygotowywała ziołowe napary dla siebie i całej rodziny, czego jej do tej pory nie mogę zapomnieć;)  ..ale to prawda, nie chorowaliśmy tyle, co inni.

Szybko się zorientowałam, że to dlatego, że wiedziała, jak zostały wykonane.  Czy wiesz, że 50% składników większości suplementów to w rzeczywistości tylko chemiczne środki konserwujące i sztuczne wypełniacze?

Z roku na rok obserwowałyśmy, jak Polacy, w tym bliskie nam osoby, coraz częściej sięgają po suplementy diety, łykają je garściami, oczekując cudownych rezultatów. Pandemia w pewien sposób dała nam usprawiedliwienie do leczenia się na własną rękę, bez obawy o skutki uboczne i interakcje. I nie wahamy się z tego korzystać, myśląc, że sprawujemy kontrolę nad swoim ciałem, że potrafimy o siebie zadbać. Pokładanie nadziei jedynie w tych preparatach jest złudne – obiecywane przez producentów efekty nie pojawią się, bo garść tabletek nie zastąpi zdrowego trybu życia i nigdy nie będzie panaceum na całe zło.

Im dłużej o tym myślałam, tym większy wzrastał we mnie sprzeciw. Należało go przekuć w misję – promowania świadomej suplementacji, mówienia o suplementach szczerze, uczciwie, bez pustych sloganów, jedynie prawdę. A jaka jest prawda? Nawet najlepszej jakości suplementy diety nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, jeśli wcześniej nie wprowadzimy zmiany elementarnych nawyków, a zdrowa rutyna nie stanie się dla nas przyjemnością

I tak powstała Elementa Mundi – marka, która ma być przestrzenią do tworzenia wspólnych doświadczeń i rozmów o zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Marka, która tworzy produkty odpowiedzialnie, stosując etyczne praktyki, dbając o ich bezpieczeństwo, ale także o ich walor smakowy i sensoryczny. Produkty, które oddajemy w Twoje ręce to nie tylko suplementy diety. To pełna filozofia budowania zdrowej rutyny poprzez codzienne zatroszczenie się o siebie – na poziomie fizycznym i emocjonalnym.  Chcemy pokazać Ci, że małe działania, które podejmujesz ze swobodą i przyjemnością na co dzień, mają znaczenie. Bardziej niż te, na które decydujesz się raz na jakiś czas. 

Co-owner Elementa Mundi,

Anna Serwan-Ohryzko